terep
Bükki Hegyi Maraton, félmaratoni táv – Palásti Péter, beszámoló
Varbóról a hegyen át bringával mentem a rajtba, egyfajta bemelegítésnek 7-8 kili és vagy 150m szint lehet benne, de ahol nagyon meredek volt, ott inkább toltam, mert minden erőt a versenyre tartalékoltam.
Együtt indult a 10 kilis (egy kör) és a félmaratoni táv. Kifejezetten szerencsés egy hegyi versenyt aszfaltos lefelével kezdeni :-), mindenki őrült módon bekezd. Ja, van aki nem – pl Lehmann Csongor triatlon világkupa győztes, de ő csak egy kört ment, brutális tempóban.
A pálya tudott volt, a körülmények ideálisak, 20 fok, száraz idő, magyar viszonyok között közepesen nehéz talajviszonyok. Az első körben még voltak “társak”, mert volt váltó is, de a második emelkedő végére már a szokásos terepverseny fíling: egyedül futsz. A Kis-Galya Nagy-Galya közti hullámos részre érkezve éreztem, hogy jó lehet ez, mert ezt a pulzust abszolút jól fogom bírni (úgy 144 körül lehetett) és közben haladok. Az ortástetői frissítőpontnál nem álltam meg, vizem volt, egy gélt meg a rajtban megettem, semmi nem indokolta a büfézést. Az első kör végén fejben már a másodikra fókuszáltam, visszafogva a lejtőn való esztelen száguldást.
A második kört megkezdve értem utol Sántha Norbit, aki viszont maratont ment és már két kör volt addigra a lábában. Egy darbabig együtt mentünk, volt benne kraft, tartotta velem a tempót, csak olyan 15 kilinél léptem el tőle a Galya lejtőzésnél. Onnan már “all in” mentem, bár se előttem, se mögöttem nem láttam vetélytársat. Mondjuk hátra nemigen mertem nézni. Az ostorosi elágazásnál, ahol a pálya visszafordul az állatpark kerítése felé, vettem észre egy srácot úgy 80-100 méterre előttem. A lejtős részen aztán fel tudtam rá futni olyan 30 méteres közelségbe. Amikor az állatkert kerítéséhez érkeztünk az aszfaltos részre, ami a rajtig/célig végig emelkedik, gondoltam megpróbálom megelőzni, bár fogalmam se volt, hogy hanyadik helyen állok. Így haladtunk felfelé, amikor a srác egyszercsak megállt és bevárt. Mondom neki: holtverseny? Nem szólt semmit, de hagyta hogy kicsit megelőzzem, de ott lihegett a nyakamban. Olyan 20-25 éves lehetett. Tudtam, hogy az utolsó 200-250-en az emelkedő még meredekebbé válik ezért próbltam az előnyt növelni és inkább arra gondoltam, milyen jó volna 1:50-en belül maradni, de a srácban még maradt bőven tartalék, így előttem ért be 10-15 méterrel.
Így is nagyon elégedett voltam az abszolút 3. hellyel, 1:50:12-es idővel, és 4:29/km GAP-et csináltam, ami már régen volt 🙂
Utána még lendületből vissza bringáztam Varbóra.
Salomon Ultra-Trail Hungary 2026 – összegző
Idén is sok terepes Gizion célversenye volt az UTH, megpróbálom összefoglalni, hogy ki mindenki, és mi mindent 🙂
A Twin Peaks 22 kilije két Giziont vonzott be: Dr. Elek-Belus Fruzsi és Dr. Tóth Barbi tartottak kihelyezett jogásztalálkozót a hegyen:-)
UTH Twin Peaks – Tóth Barbi, beszámoló


A maratoni távon Zsubrits Gábor remekelt.
Csombók Csabi idén is a Szentlászló 84 km-es távján remekelt, a tavalyi 3. hely után idén másodikként ért célba.



Üsztöke Andi rutinos Szentlászló teljesítő, idén szupertudatos versenyzéssel ért célba.
UTH Szentlászló Trail – Üsztöke Andi, beszámoló



Szabó Laci, a mi Nyuszink a korábbi évek 54 kilis teljesítései után ezúttal a 84 kilin tolta szép eredménnyel!
UTH-Szent László Trail – Szabó László, beszámoló


Tamás Krisztián nagyon jó formában jutott el a versenyhétig, ahol beleszaladt egy betegségbe, ami még hétvégén is éreztette a hatását:-( Azért még így is sikerült behúzni a 6. helyet a Szentlászló 84 km-én.



És akkor jöjjön a király táv, a 112 km
Belus Tomi idén a 10. UTH-ján állt rajthoz, és ezúttal a 7. helyen ért célba.



Giczei Zsolti első próbálkozása ezen a távon sikerrel zárult (még jó hogy :-))
Beszámoló is van hozzá: UTH – Giczei Zsolt, beszámoló



CK Peti a Szentendre Trail 54 kilis sorozat után végre bevállalta a hosszút.


Szabó Sanyi, a mi örök bohém Sanyikánk simán hozta a kötelezőt, mint minden évben, ezúttal hatalmas egyéni csúccsal.



Csikós Beni, debütáns mind az eseményen, mind a távon.
Józsa Peti, akinek ez csak sprinttáv volt, aki 100 mérföldön van otthon, kényelmesen befutott:-)



Köszönjük Csanyának az élményt, a fotókat és a VIP nevezést!
Terepfutás.hu
#roadtosydney Június 3. – Poroszkálásokba
Összegyűjtöttem azokat a teljesítménytúrákat, amik októberig szóba jöhetnek, a felkészülés jegyében.
A gyűjtési szempontok: Budai hegység, BKK-val elérhető, nem üti a BSI-s versenyeket (és természetesen semmilyen már leszervezett prgramot).
Miért tt?
Na, ezt nehéz megmagyarázni, hiszen az erdő mindenkié, akkor mész ki, amikor akarsz, a tt meg pénzbe kerül. De valahogy nekem ez a keret adja azt, hogy tutira odamegyek, végigmegyek azon az útvonalon, és végül megkapom a kitűzőt. Ha ilyen keretbe teszem a hétvégi sportot, akkor biztosan felkelek, odamegyek a rajtba, fókuszált maradok, nem térek el az eredeti célomtól. Sokkal alaposabban átgondolom a felszerelésem és a frissítést, mintha csak egy sima hosszúfutásra vagy túrára mennék ki.
Mike Tündi, Barnás Viki, Németh Szilvi, Turcsányi Ildi, ti már jeleztétek, hogy alkalmanként bekapcsolódnátok, úgyhogy elő a naptárakkal, és felvésni! És persze bárki más is csatlakozhat!
Június 28. Ne vedd magad túl komolyan, 21 km Itt a táv még kérdéses, meglátjuk hogy a térdem addigra mennyire lesz rendben.
Augusztus 17. Gyermekvasút nyomában (éjszakai), 20 km
Augusztus 22. Hűvösvölgyi lépések éjjel, 20 km
Augusztus 29. Széchenyi-hegyi Túranap 20 km
Augusztus 30. ZöldÚton 24km (A Suhanj eredményhirdetése után pont felérünk a rajtba)
Szeptember 5. Meteor 50 km
Szeptember 12. Cholnoky 60 km
Szeptember 18. Pénteki poroszkáló 25 km
Nyitott vagyok messzebb lévő túrákra is, ha van fuvar, vagy ha így páran összeállunk és egy ügyeskezű csinál egy tracket.
- ← Előző
- 1
- 2
- 3
- …
- 119
- Következő →




